ON Semiconductor MC10E452FNR2G
MC10E452FNR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC10E452FNR2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Latches
Brief Description
IC FLIP FLOP 5BIT DIFF 28-PLCC
Datasheet Download
MC10E452FNR2G.pdf
Availability of MC10E452FNR2G
QUANTITY
MC10E452FNR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10E452FNR2G
Internal Part NumberEIS-MC10E452FNR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 21/Oct/2008
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Latches
Series10E
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeD-Type Register
Circuit5 x 1:1
Output TypeDifferential
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Independent Circuits1
Delay Time - Propagation600ps
Current - Output High, Low-
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10E452FNR2G
Related LinksMC10E4, MC10E452FNR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10E452FNR2G Details Description
Related parts for MC10E452FNR2G
FIXED IND 10UH 220MA 4.3 OHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
INSTULATION STOP SLEEVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf