TXC CORPORATION TB-27.000MCE-T
TB-27.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-27.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-27.000MCE-T.pdf
Availability of TB-27.000MCE-T
QUANTITY
TB-27.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-27.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-27.000MCE-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-27.000MCE-T
Related LinksTB-27.0, TB-27.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-27.000MCE-T Details Description
Related parts for TB-27.000MCE-T
IDC CABLE - MKC10K/MC10G/MCE10K datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR10K/MC10M/MCS10K datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 10A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
TXRX S-FSK PWR LINE 48-VFQFPN datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 10POS TIN datasheet.pdf