TXC CORPORATION TB-30.000MCE-T
TB-30.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-30.000MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-30.000MCE-T.pdf
Availability of TB-30.000MCE-T
QUANTITY
TB-30.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-30.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-30.000MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-30.000MCE-T
Related LinksTB-30.0, TB-30.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-30.000MCE-T Details Description
Related parts for TB-30.000MCE-T
IC LV FET MUX/DEMUX 56-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN PATCHBAY 48JACKS 1.75" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-UMAX datasheet.pdf
SWITCH DIP SPDT SLIDE 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 787 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf