TXC CORPORATION TB-32.000MDD-T
TB-32.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-32.000MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-32.000MDD-T.pdf
Availability of TB-32.000MDD-T
QUANTITY
TB-32.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-32.000MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32.000MDD-T
Related LinksTB-32.0, TB-32.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-32.000MDD-T Details Description
Related parts for TB-32.000MDD-T
RES SMD 162 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EXPANDER DB-TO-SIP BASIC STAMP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 43.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 400 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf