TXC CORPORATION TB-32.000MDE-T
TB-32.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-32.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-32.000MDE-T.pdf
Availability of TB-32.000MDE-T
QUANTITY
TB-32.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-32.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32.000MDE-T
Related LinksTB-32.0, TB-32.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-32.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-32.000MDE-T
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR .5A HS INV 8MSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
MOD IPM 7PAC 600V 50A datasheet.pdf
TVS DIODE 12.9VWM 23.5VC DO204AC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES 634 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf