TXC CORPORATION TB-32.768MBD-T
TB-32.768MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-32.768MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-32.768MBD-T.pdf
Availability of TB-32.768MBD-T
QUANTITY
TB-32.768MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32.768MBD-T
Internal Part NumberEIS-TB-32.768MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32.768MBD-T
Related LinksTB-32.7, TB-32.768MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-32.768MBD-T Details Description
Related parts for TB-32.768MBD-T
FUSE SURGE SUP 600VAC 100KA CART datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SERVO DRIVER 50W 100V datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf