TXC CORPORATION TB-32.768MCE-T
TB-32.768MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-32.768MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-32.768MCE-T.pdf
Availability of TB-32.768MCE-T
QUANTITY
TB-32.768MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32.768MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-32.768MCE-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32.768MCE-T
Related LinksTB-32.7, TB-32.768MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-32.768MCE-T Details Description
Related parts for TB-32.768MCE-T
IC MPU SUPERVISOR 3.08V 10MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 130MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
LED YELLOW 2SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 250.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf