Xilinx XC95144-10CPQ100
XC95144-10CPQ100 picture photo
Mfg. Part Number
XC95144-10CPQ100
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 144MC 10NS 100QFP
Datasheet Download
XC95144-10CPQ100.pdf
Availability of XC95144-10CPQ100
QUANTITY
XC95144-10CPQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95144-10CPQ100
Internal Part NumberEIS-XC95144-10CPQ100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95144-10CPQ100XC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC95144-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95144-10CPQ100
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95144-10CPQ100
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC95144-, XC95144-10CPQ100 Datasheet, Xilinx Distributor
XC95144-10CPQ100 Details Description
Related parts for XC95144-10CPQ100
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.80V SC70-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A STMITEFLA datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS R/A GOLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB CP datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 19.2VC SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf