BUD Industries, Inc. TB-32610-W
TB-32610-W picture photo
Mfg. Part Number
TB-32610-W
Manufacturer
Product Category
Boxes
Brief Description
BOX ABS WHITE 5.51"L X 3.94"W
Datasheet Download
TB-32610-W.pdf
Availability of TB-32610-W
QUANTITY
TB-32610-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32610-W
Internal Part NumberEIS-TB-32610-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileCustom BUD Box Enclosures – Another Geek Moment
Featured ProductCustomize Your Enclosure
Tablet Enclosures
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBoxes
SeriesTB
Container TypeBox
Size / Dimension5.512" L x 3.937" W (140.00mm x 100.00mm)
Height1.181" (30.00mm)
Area (L x W)21.7" (140cm)
DesignSplit Sides
MaterialPlastic, ABS
ColorWhite
Thickness0.091" (2.30mm)
FeaturesPCB Supports
Ratings-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32610-W
Related LinksTB-32, TB-32610-W Datasheet, BUD Industries, Inc. Distributor
TB-32610-W Details Description
Related parts for TB-32610-W
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 58/116V 400A MS013 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW 2DIG 0.3" SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SHRINK BOOT ADAPTER SHELL SZ 23 datasheet.pdf
PWRBLADE V/T PF REC datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 10 POSITI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf