TXC CORPORATION TB-38.400MDE-T
TB-38.400MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-38.400MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 38.40MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-38.400MDE-T.pdf
Availability of TB-38.400MDE-T
QUANTITY
TB-38.400MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-38.400MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-38.400MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency38.4MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-38.400MDE-T
Related LinksTB-38.4, TB-38.400MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-38.400MDE-T Details Description
Related parts for TB-38.400MDE-T
IC HDSL ANALOG FRONT END 48SSOP datasheet.pdf
CABLE TOSHIBA PANEL datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH NI-780 datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 10A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W SGL 5V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 88W 4A 55KT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf