TXC CORPORATION TB-50.000MDE-T
TB-50.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-50.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-50.000MDE-T.pdf
Availability of TB-50.000MDE-T
QUANTITY
TB-50.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-50.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-50.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-50.000MDE-T
Related LinksTB-50.0, TB-50.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-50.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-50.000MDE-T
RES 18K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
PS CONV DC/DC ISO 100MA 18V datasheet.pdf
IC HALL LATCH NORTH POLE TSOT-3L datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 1A 170VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.252" NYLON BLACK datasheet.pdf