Vishay/BCcomponents S392K59Y5PP63K7R
S392K59Y5PP63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S392K59Y5PP63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 2KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S392K59Y5PP63K7R.pdf
Availability of S392K59Y5PP63K7R
QUANTITY
S392K59Y5PP63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S392K59Y5PP63K7R
Internal Part NumberEIS-S392K59Y5PP63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S392K59Y5PP63K7R
Related LinksS392K59Y, S392K59Y5PP63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S392K59Y5PP63K7R Details Description
Related parts for S392K59Y5PP63K7R
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 500K GATES 512KB 256-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
IC FPGA 554 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
13/14 MODII HDR DRST B/A .100 LF datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
HDM SAPR140F LM datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf