TXC CORPORATION TB-62.500MDE-T
TB-62.500MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-62.500MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 62.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-62.500MDE-T.pdf
Availability of TB-62.500MDE-T
QUANTITY
TB-62.500MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-62.500MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-62.500MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency62.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-62.500MDE-T
Related LinksTB-62.5, TB-62.500MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-62.500MDE-T Details Description
Related parts for TB-62.500MDE-T
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 260 I/O 572FBGA datasheet.pdf
IC TXRX XFP 10GBPS DUAL datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
MANUAL RIBBON CABLE TERM datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 36POS datasheet.pdf