TXC CORPORATION TB-64.000MBE-T
TB-64.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-64.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-64.000MBE-T.pdf
Availability of TB-64.000MBE-T
QUANTITY
TB-64.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-64.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-TB-64.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency64MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-64.000MBE-T
Related LinksTB-64.0, TB-64.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-64.000MBE-T Details Description
Related parts for TB-64.000MBE-T
RES SMD 88.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-2 POS NON SHORT datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SINGLE M12 LONG PW 5M PNP NO datasheet.pdf
GT 4C 4#4 PIN PLUG datasheet.pdf
PWR SUPPLY AC-DC 220W EXT VI datasheet.pdf