TXC CORPORATION TB-76.800MDE-T
TB-76.800MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-76.800MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 76.80MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-76.800MDE-T.pdf
Availability of TB-76.800MDE-T
QUANTITY
TB-76.800MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-76.800MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-76.800MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency76.8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-76.800MDE-T
Related LinksTB-76.8, TB-76.800MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-76.800MDE-T Details Description
Related parts for TB-76.800MDE-T
IDC CABLE - HSC34S/AE34M/HSC34S datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL50H/AE50G/HPL50H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.845 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 48" X 48" datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT datasheet.pdf
CTV 11C 11#16 SKT RECP datasheet.pdf
LC2MOS Complete 12-Bit 100 kHz Sampling ADC with DSP Interface IC datasheet.pdf