Toshiba Semiconductor & Storage TB2939HQ
TB2939HQ picture photo
Mfg. Part Number
TB2939HQ
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Audio
Brief Description
IC AMP BTL AUDIO 45W 4CH HZIP25
Datasheet Download
TB2939HQ.pdf
Availability of TB2939HQ
QUANTITY
TB2939HQ Order Process
Ship out your order
Specifications of TB2939HQ
Internal Part NumberEIS-TB2939HQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Audio
Series-
PackagingTube
Type-
Output Type-
Max Output Power x Channels @ Load-
Voltage - Supply-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-
Supplier Device Package25-HZIP
Package / Case25-SIP, Formed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB2939HQ
Related LinksTB29, TB2939HQ Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TB2939HQ Details Description
Related parts for TB2939HQ
IC SUPERVISOR MPU 2.93V WD 8SOIC datasheet.pdf
CONN ADAPT MS 156 PLUG-SMA JACK datasheet.pdf
2" BND RTANR 33MM STANDOFF H. datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
MINI FIT CRIMP REC HSG 6CKT BLAC datasheet.pdf
350 TB SPR PLU WL 2/ROWS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf