Connor-Winfield TB614-054.0M
TB614-054.0M picture photo
Mfg. Part Number
TB614-054.0M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 54.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
TB614-054.0M.pdf
Availability of TB614-054.0M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TB614-054.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of TB614-054.0M
Internal Part NumberEIS-TB614-054.0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingCut Tape (CT)
TypeVCTCXO
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case10-SMD, No Lead (QFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB614-054.0M
Related LinksTB614-, TB614-054.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
TB614-054.0M Details Description
Related parts for TB614-054.0M
CONN PIN 22-26AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V I2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 24pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf