Susumu TBF-1608-245-R1N
TBF-1608-245-R1N picture photo
Mfg. Part Number
TBF-1608-245-R1N
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER BAND PASS BLUETOOTH 0603
Datasheet Download
TBF-1608-245-R1N.pdf
Availability of TBF-1608-245-R1N
QUANTITY
TBF-1608-245-R1N Order Process
Ship out your order
Specifications of TBF-1608-245-R1N
Internal Part NumberEIS-TBF-1608-245-R1N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesTBF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBand Pass
TechnologyThin Film
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency2.45GHz (Center)
Attenuation Value20dB @ 1.71 ~ 1.91GHz, 30dB @ 4.8 ~ 5GHz
Resistance - Channel (Ohms)-
Current-
Values-
ESD ProtectionNo
Filter Order-
ApplicationsBluetooth, GPS, WLAN
Package / Case0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.016" (0.40mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBF-1608-245-R1N
Related LinksTBF-1608, TBF-1608-245-R1N Datasheet, Susumu Distributor
TBF-1608-245-R1N Details Description
Related parts for TBF-1608-245-R1N
IC SENSOR HALL EFFECT PREC 3SIP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED ORANGE 0603 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf