| Internal Part Number | EIS-TBF22-14PSY | |
| Shell Size - Insert (Convert From) | 22-14 | |
| Shell Size - Insert (Convert To) | 22-14 | |
| Number of Positions (Convert From) | 19 | |
| Number of Positions (Convert To) | 19 | |
| Housing Color | Olive | |
| Features | - | |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant | |
| Shielding | - | |
| Current Rating | 22A | |
| Voltage Rating | 500VAC, 700VDC | |