ITT Cannon, LLC TBF28-20PSW
TBF28-20PSW picture photo
Mfg. Part Number
TBF28-20PSW
Brief Description
CONN ADAPTER 14P-14P F-M PNL MNT
Datasheet Download
TBF28-20PSW.pdf
Availability of TBF28-20PSW
QUANTITY
TBF28-20PSW Order Process
Ship out your order
Specifications of TBF28-20PSW
Internal Part NumberEIS-TBF28-20PSW
Convert To (Adapter End)Male Pins
Shell Size - Insert (Convert From)28-20
Shell Size - Insert (Convert To)28-20
Number of Positions (Convert From)14
Number of Positions (Convert To)14
Shielding-
Current Rating22A, 41A
Voltage Rating500VAC, 700VDC
Orientation (Convert From)W
Orientation (Convert To)W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBF28-20PSW
Related LinksTBF28, TBF28-20PSW Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TBF28-20PSW Details Description
Related parts for TBF28-20PSW
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 5A SOT-89 datasheet.pdf
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 150V 0606 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf