ITT Cannon, LLC TBF28-9PS
TBF28-9PS picture photo
Mfg. Part Number
TBF28-9PS
Brief Description
CONN ADAPTER 12P-12P F-M PNL MNT
Datasheet Download
TBF28-9PS.pdf
Availability of TBF28-9PS
QUANTITY
TBF28-9PS Order Process
Ship out your order
Specifications of TBF28-9PS
Internal Part NumberEIS-TBF28-9PS
Convert To (Adapter End)Male Pins
Shell Size - Insert (Convert From)28-9
Shell Size - Insert (Convert To)28-9
Number of Positions (Convert From)12
Number of Positions (Convert To)12
Shielding-
Current Rating22A, 41A
Voltage Rating900VAC, 1250VDC
Orientation (Convert From)N (Normal)
Orientation (Convert To)N (Normal)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBF28-9PS
Related LinksTBF2, TBF28-9PS Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
TBF28-9PS Details Description
Related parts for TBF28-9PS
TERM BLOCK HDR 28POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP DUAL GP 80MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 69.7VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
FERR BEAD 600 OHM 500MA 0805 SMD datasheet.pdf