Taiyo Yuden TBPS0R222K410H5Q
TBPS0R222K410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS0R222K410H5Q
Brief Description
THERM NTC 2.2K OHMS 0402
Datasheet Download
TBPS0R222K410H5Q.pdf
Availability of TBPS0R222K410H5Q
QUANTITY
TBPS0R222K410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS0R222K410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS0R222K410H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max35mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS0R222K410H5Q
Related LinksTBPS0R22, TBPS0R222K410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS0R222K410H5Q Details Description
Related parts for TBPS0R222K410H5Q
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
SNAP RIVET H-TYPE BLK.039-.079" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 14DFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V CH 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE .050 68POS DR TH datasheet.pdf