Taiyo Yuden TBPS0R472J410H5Q
TBPS0R472J410H5Q picture photo
Mfg. Part Number
TBPS0R472J410H5Q
Brief Description
THERM NTC 4.7K OHMS 0402
Datasheet Download
TBPS0R472J410H5Q.pdf
Availability of TBPS0R472J410H5Q
QUANTITY
TBPS0R472J410H5Q Order Process
Ship out your order
Specifications of TBPS0R472J410H5Q
Internal Part NumberEIS-TBPS0R472J410H5Q
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C4.7k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/504034K
B25/75-
B25/854100K
B25/100-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max35mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBPS0R472J410H5Q
Related LinksTBPS0R47, TBPS0R472J410H5Q Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TBPS0R472J410H5Q Details Description
Related parts for TBPS0R472J410H5Q
TRANSFORM AUDIO 3K TO 250/1K IMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 150V 0606 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 3W DO41 datasheet.pdf
CABLE ASSEM PLUG-PLUG 24 INCHES datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 420MA 1.235 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
USB 2.0 FLASH MEDIA CTRLR W/HUB datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 14POS SMD datasheet.pdf