Bourns Inc. TBU-PL050-200-WH
TBU-PL050-200-WH picture photo
Mfg. Part Number
TBU-PL050-200-WH
Brief Description
SURGE SUPP TBU DL 50OHM 500VIMP
Datasheet Download
TBU-PL050-200-WH.pdf
Availability of TBU-PL050-200-WH
QUANTITY
TBU-PL050-200-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of TBU-PL050-200-WH
Internal Part NumberEIS-TBU-PL050-200-WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationTBU-PL Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working300V
Voltage - Clamping500V
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits2
ApplicationsSLIC
Package / CaseSMD 6.50mm x 4.00mm
Supplier Device PackageSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBU-PL050-200-WH
Related LinksTBU-PL05, TBU-PL050-200-WH Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TBU-PL050-200-WH Details Description
Related parts for TBU-PL050-200-WH
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC DRVR DIFF AMP/ADC DUAL 20QFN datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 400MHZ 256BGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 14.7A TO252 datasheet.pdf
RES 536 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 595MA 550 MOHM TH datasheet.pdf
RJI CABLE 8XAWG27/7 PCRAND PP datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER VERT ME HT GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf