TXC CORPORATION TC-100.000MDD-T
TC-100.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-100.000MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-100.000MDD-T.pdf
Availability of TC-100.000MDD-T
QUANTITY
TC-100.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-100.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TC-100.000MDD-T
Standard Package3,000
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-100.000MDD-T
Related LinksTC-100., TC-100.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-100.000MDD-T Details Description
Related parts for TC-100.000MDD-T
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1KV TRANS 4-CLCC datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN HIGH SPEED 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 datasheet.pdf