TXC CORPORATION TC-133.330MCE-T
TC-133.330MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-133.330MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-133.330MCE-T.pdf
Availability of TC-133.330MCE-T
QUANTITY
TC-133.330MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-133.330MCE-T
Internal Part NumberEIS-TC-133.330MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-133.330MCE-T
Related LinksTC-133., TC-133.330MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-133.330MCE-T Details Description
Related parts for TC-133.330MCE-T
RES 27 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE D-SUB - AMN15B/AE15M/X datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 3.3V ST SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 590 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.726K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX9259 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf