TXC CORPORATION TC-20.000MDE-T
TC-20.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-20.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-20.000MDE-T.pdf
Availability of TC-20.000MDE-T
QUANTITY
TC-20.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-20.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TC-20.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-20.000MDE-T
Related LinksTC-20.0, TC-20.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-20.000MDE-T Details Description
Related parts for TC-20.000MDE-T
TRANS NPN 50V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES 649K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM DO204AC datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SIGNAL COND 5.42GHZ 0.5W BALUN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf