TXC CORPORATION TC-3.6864MDD-T
TC-3.6864MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-3.6864MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-3.6864MDD-T.pdf
Availability of TC-3.6864MDD-T
QUANTITY
TC-3.6864MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-3.6864MDD-T
Internal Part NumberEIS-TC-3.6864MDD-T
Standard Package3,000
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-3.6864MDD-T
Related LinksTC-3.68, TC-3.6864MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-3.6864MDD-T Details Description
Related parts for TC-3.6864MDD-T
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 53.5VC SMA datasheet.pdf
RES FUSE 50 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 6P100MM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf