TXC CORPORATION TC-36.000MDD-T
TC-36.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TC-36.000MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC-36.000MDD-T.pdf
Availability of TC-36.000MDD-T
QUANTITY
TC-36.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TC-36.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TC-36.000MDD-T
Standard Package3,000
SeriesTC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC-36.000MDD-T
Related LinksTC-36.0, TC-36.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TC-36.000MDD-T Details Description
Related parts for TC-36.000MDD-T
IC REG BUCK BST INV 0.12A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS R/A POLAR GOLD datasheet.pdf
TOWER WIFI MOD- GAINSPAN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 5M, 110VAC datasheet.pdf
CTV 12C 8#20 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf