Yageo TC164-JR-07390KL
TC164-JR-07390KL picture photo
Mfg. Part Number
TC164-JR-07390KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206
Datasheet Download
TC164-JR-07390KL.pdf
Availability of TC164-JR-07390KL
QUANTITY
TC164-JR-07390KL Order Process
Ship out your order
Specifications of TC164-JR-07390KL
Internal Part NumberEIS-TC164-JR-07390KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC164-JR-07390KL
Related LinksTC164-JR, TC164-JR-07390KL Datasheet, Yageo Distributor
TC164-JR-07390KL Details Description
Related parts for TC164-JR-07390KL
GROMMET 0.125" RUBBER BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 670MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 105A DC datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10V 10% 3024 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf