CTS Electronic Components TC25M3A32K7680
TC25M3A32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC25M3A32K7680
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC25M3A32K7680.pdf
Availability of TC25M3A32K7680
QUANTITY
TC25M3A32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC25M3A32K7680
Internal Part NumberEIS-TC25M3A32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC25M3A32K7680
Related LinksTC25M3A, TC25M3A32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC25M3A32K7680 Details Description
Related parts for TC25M3A32K7680
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7T 1206 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
DIODE SBR SGL 45V 10A TO252 datasheet.pdf