CTS Electronic Components TC25M5I32K7680
TC25M5I32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC25M5I32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC25M5I32K7680.pdf
Availability of TC25M5I32K7680
QUANTITY
TC25M5I32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC25M5I32K7680
Internal Part NumberEIS-TC25M5I32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC25M5I32K7680
Related LinksTC25M5I, TC25M5I32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC25M5I32K7680 Details Description
Related parts for TC25M5I32K7680
CONN TERM BLOCK 45DEG 7POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-523 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
16MM IND CTRL SQUARE SCRN BLACK datasheet.pdf
RES SMD 500K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
3G EVDO CM WITH GPS, VZ datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE M12 4POS IDC datasheet.pdf