CTS Electronic Components TC32L3C32K7680
TC32L3C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC32L3C32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC32L3C32K7680.pdf
Availability of TC32L3C32K7680
QUANTITY
TC32L3C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC32L3C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC32L3C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC32L3C32K7680
Related LinksTC32L3C, TC32L3C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC32L3C32K7680 Details Description
Related parts for TC32L3C32K7680
RES SMD 953 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GDT 450V 10KA datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 10K 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC SER/DESER LVDS SERDES 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf