CTS Electronic Components TC32L5C32K7680
TC32L5C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC32L5C32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC32L5C32K7680.pdf
Availability of TC32L5C32K7680
QUANTITY
TC32L5C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC32L5C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC32L5C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC32
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC32L5C32K7680
Related LinksTC32L5C, TC32L5C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC32L5C32K7680 Details Description
Related parts for TC32L5C32K7680
MOSFET P-CH 200V 3.6A DPAK datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET 2.63V SOT143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DUAL HS MOSFET DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW DBL PULSE datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf