Toshiba Semiconductor & Storage TC4S11FT5LFT
TC4S11FT5LFT picture photo
Mfg. Part Number
TC4S11FT5LFT
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters
Brief Description
IC GATE NAND 1CH 2-INP SMV
Datasheet Download
TC4S11FT5LFT.pdf
Availability of TC4S11FT5LFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TC4S11FT5LFT Order Process
Ship out your order
Specifications of TC4S11FT5LFT
Internal Part NumberEIS-TC4S11FT5LFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters
SeriesTC4S
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeNAND Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Features-
Voltage - Supply3 V ~ 18 V
Current - Quiescent (Max)1µA
Current - Output High, Low3.4mA, 3.4mA
Logic Level - Low1.5 V ~ 4 V
Logic Level - High3.5 V ~ 11 V
Max Propagation Delay @ V, Max CL80ns @ 15V, 50pF
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSMV
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC4S11FT5LFT
Related LinksTC4S11, TC4S11FT5LFT Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TC4S11FT5LFT Details Description
Related parts for TC4S11FT5LFT
IC REG LDO 1.5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 4PHASE BUCK 40-QFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 3KV Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
FINISH UNITIZED WHEEL 3" 5A MED datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf