CTS Electronic Components TC50M5A32K7680
TC50M5A32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC50M5A32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC50M5A32K7680.pdf
Availability of TC50M5A32K7680
QUANTITY
TC50M5A32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC50M5A32K7680
Internal Part NumberEIS-TC50M5A32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC50M5A32K7680
Related LinksTC50M5A, TC50M5A32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC50M5A32K7680 Details Description
Related parts for TC50M5A32K7680
CONN HEADER 12POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 50A TO252-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 600VAC 200A .15UF datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 104 OHM 0.02% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SON datasheet.pdf