CTS Electronic Components TC50M5C32K7680
TC50M5C32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC50M5C32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC50M5C32K7680.pdf
Availability of TC50M5C32K7680
QUANTITY
TC50M5C32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC50M5C32K7680
Internal Part NumberEIS-TC50M5C32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC50M5C32K7680
Related LinksTC50M5C, TC50M5C32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TC50M5C32K7680 Details Description
Related parts for TC50M5C32K7680
FIBER OPTIC CABLE W/THREADED END datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TVSOP datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE VHF VAR CAP 30V SOD523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CABLE SATA 3.0 R/A-ST 0.80M datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 520MA 880 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf