Toshiba Semiconductor & Storage TC7SP3125TU,LF
TC7SP3125TU,LF picture photo
Mfg. Part Number
TC7SP3125TU,LF
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
SUPPLY BUS BUFFER UNI UF6
Datasheet Download
TC7SP3125TU,LF.pdf
Availability of TC7SP3125TU,LF
QUANTITY
TC7SP3125TU,LF Order Process
Ship out your order
Specifications of TC7SP3125TU,LF
Internal Part NumberEIS-TC7SP3125TU,LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
SeriesTC7SP
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeVoltage Level
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA1.1 V ~ 2.7 V
Voltage - VCCB1.65 V ~ 3.6 V
Input Signal-
Output Signal-
Output TypeTri-State, Non-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageUF6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC7SP3125TU,LF
Related LinksTC7SP31, TC7SP3125TU,LF Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TC7SP3125TU,LF Details Description
Related parts for TC7SP3125TU,LF
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
IC DSP CTLR 32BIT 196CSPBGA datasheet.pdf
OSC XO 15.36MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CBL USB A RCPT-MNI B PLUG 100MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 42POS datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT W/LCK 12CKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.25A 160 MOHM datasheet.pdf