Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TCBN-T2-M3-6-34
TCBN-T2-M3-6-34 picture photo
Mfg. Part Number
TCBN-T2-M3-6-34
Brief Description
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 34MM
Datasheet Download
TCBN-T2-M3-6-34.pdf
Availability of TCBN-T2-M3-6-34
QUANTITY
TCBN-T2-M3-6-34 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCBN-T2-M3-6-34
Internal Part NumberEIS-TCBN-T2-M3-6-34
Mounting TypeScrew Mount
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.713" (43.50mm)
Support Hole Diameter0.157" (4.00mm)
Support Panel Thickness0.079" (2.00mm)
Mounting Hole Diameter0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness-
FeaturesM3 Thread
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCBN-T2-M3-6-34
TCBN-T2-M3-6-34 Details Description
Related parts for TCBN-T2-M3-6-34
IDC CABLE - MCE16K/MC16G/MCE16K datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 5VOUT SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 600MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TS 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf