TE Connectivity Raychem Cable Protection TCFS-36-19B-020-25CW
TCFS-36-19B-020-25CW picture photo
Mfg. Part Number
TCFS-36-19B-020-25CW
Brief Description
HEAT SHRINKABLE CABLE FEEDTHRO
Datasheet Download
TCFS-36-19B-020-25CW.pdf
Availability of TCFS-36-19B-020-25CW
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TCFS-36-19B-020-25CW Order Process
Ship out your order
Specifications of TCFS-36-19B-020-25CW
Internal Part NumberEIS-TCFS-36-19B-020-25CW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCFS-36-19B-020-25CW
TCFS-36-19B-020-25CW Details Description
Related parts for TCFS-36-19B-020-25CW
CIR BRKR THRM 20A 125VAC 50VDC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT SERIAL D/A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf