Kyocera Display TCG104XGLPAPNN-AN30
TCG104XGLPAPNN-AN30 picture photo
Mfg. Part Number
TCG104XGLPAPNN-AN30
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD MOD TFT 10.4" XGA TRANSMISS
Datasheet Download
TCG104XGLPAPNN-AN30.pdf
Availability of TCG104XGLPAPNN-AN30
QUANTITY
TCG104XGLPAPNN-AN30 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCG104XGLPAPNN-AN30
Internal Part NumberEIS-TCG104XGLPAPNN-AN30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product10.4” XGA TFT Display
PCN Design/SpecificationTape change 27/nov/2015
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size10.4" (264.16mm)
Viewing Area210.43mm W x 157.82mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels1024 x 768 (XGA)
InterfaceLVDS
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch0.07mm W x 0.21mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCG104XGLPAPNN-AN30
Related LinksTCG104XGL, TCG104XGLPAPNN-AN30 Datasheet, Kyocera Display Distributor
TCG104XGLPAPNN-AN30 Details Description
Related parts for TCG104XGLPAPNN-AN30
IC BUS BUFFER QD N-INV 14SOEIAJ datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION TYPE I 10AWG datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf