AVX Corporation TCH9157M025W0050U
TCH9157M025W0050U picture photo
Mfg. Part Number
TCH9157M025W0050U
Manufacturer
Product Category
Tantalum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP TANT POLY 150UF 25V SMD
Datasheet Download
TCH9157M025W0050U.pdf
Availability of TCH9157M025W0050U
QUANTITY
TCH9157M025W0050U Order Process
Ship out your order
Specifications of TCH9157M025W0050U
Internal Part NumberEIS-TCH9157M025W0050U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum - Polymer Capacitors
SeriesTCH
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)50 mOhm @ 100kHz
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.433" W (12.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.234" (5.95mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size Code9
FeaturesHigh Reliability
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCH9157M025W0050U
Related LinksTCH9157M, TCH9157M025W0050U Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCH9157M025W0050U Details Description
Related parts for TCH9157M025W0050U
CAP CER 1500PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 8POS W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
FUSE CLASS J INDI T/D 100A 600V datasheet.pdf
CABLE DSUB 9POS RS-232-C 3M datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
LED XML RGBW SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
130UF 50V 9.5X24 85C AXI datasheet.pdf