AVX Corporation TCJE336M035R0055
TCJE336M035R0055 picture photo
Mfg. Part Number
TCJE336M035R0055
Brief Description
CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
Datasheet Download
TCJE336M035R0055.pdf
Availability of TCJE336M035R0055
QUANTITY
TCJE336M035R0055 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJE336M035R0055
Internal Part NumberEIS-TCJE336M035R0055
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
FeaturesPolymer
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJE336M035R0055
Related LinksTCJE336M, TCJE336M035R0055 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJE336M035R0055 Details Description
Related parts for TCJE336M035R0055
IC 8051 CPU PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
IC PROCESSOR FRONT END 64LFCSP datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO HV 8SMD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.7PF 100V 0805 datasheet.pdf
ASSY,RECEPT EUROCARD,TYPE C/2 datasheet.pdf
RES 243K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 40WQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1210 X5R 47レF 6.3V datasheet.pdf