AVX Corporation TCJY226M025R0070
TCJY226M025R0070 picture photo
Mfg. Part Number
TCJY226M025R0070
Brief Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 2917
Datasheet Download
TCJY226M025R0070.pdf
Availability of TCJY226M025R0070
QUANTITY
TCJY226M025R0070 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCJY226M025R0070
Internal Part NumberEIS-TCJY226M025R0070
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)70 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
FeaturesPolymer
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCJY226M025R0070
Related LinksTCJY226M, TCJY226M025R0070 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TCJY226M025R0070 Details Description
Related parts for TCJY226M025R0070
ANTENNA MULTILAYER CHIP 2.4GHZ datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf