TDK Corporation TCM1210H-900-2P-T000
TCM1210H-900-2P-T000 picture photo
Mfg. Part Number
TCM1210H-900-2P-T000
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD
Datasheet Download
TCM1210H-900-2P-T000.pdf
Availability of TCM1210H-900-2P-T000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TCM1210H-900-2P-T000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TCM1210H-900-2P-T000
Internal Part NumberEIS-TCM1210H-900-2P-T000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTCM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)850 mOhm
Impedance90 Ohm
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)0.026" (0.67mm)
Package / Case0504 (1210 Metric), 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCM1210H-900-2P-T000
Related LinksTCM1210H-9, TCM1210H-900-2P-T000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TCM1210H-900-2P-T000 Details Description
Related parts for TCM1210H-900-2P-T000
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 8A 12V datasheet.pdf
HEATSINK 34W SPOT OSRAM PREVALED datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR RECESSED YLW datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 15POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf