Toshiba Semiconductor & Storage TCR2EE115,LM(CT
TCR2EE115,LM(CT picture photo
Mfg. Part Number
TCR2EE115,LM(CT
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.15V 0.2A ESV
Datasheet Download
TCR2EE115,LM(CT.pdf
Availability of TCR2EE115,LM(CT
QUANTITY
TCR2EE115,LM(CT Order Process
Ship out your order
Specifications of TCR2EE115,LM(CT
Internal Part NumberEIS-TCR2EE115,LM(CT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow Dropout Regulator
Featured ProductUltra-Low Dropout Voltage LDO
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.15V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.44V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-553
Supplier Device PackageESV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCR2EE115,LM(CT
Related LinksTCR2EE1, TCR2EE115,LM(CT Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TCR2EE115,LM(CT Details Description
Related parts for TCR2EE115,LM(CT
FIXED IND 22UH 2.8A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.27"L X 1.52"W datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG INSERT SHELL PNL MNT datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE OF2 10A 6 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 1K OHM 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf