Toshiba Semiconductor & Storage TCR2LE32,LM(CT
TCR2LE32,LM(CT picture photo
Mfg. Part Number
TCR2LE32,LM(CT
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 0.2A ESV
Datasheet Download
TCR2LE32,LM(CT.pdf
Availability of TCR2LE32,LM(CT
QUANTITY
TCR2LE32,LM(CT Order Process
Ship out your order
Specifications of TCR2LE32,LM(CT
Internal Part NumberEIS-TCR2LE32,LM(CT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.22V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-553
Supplier Device PackageESV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCR2LE32,LM(CT
Related LinksTCR2LE3, TCR2LE32,LM(CT Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TCR2LE32,LM(CT Details Description
Related parts for TCR2LE32,LM(CT
IC TXRX RS-232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 2.54MM TRANSM datasheet.pdf
RES 243 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BLADE POZIDRIV SZ1 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
HLX104WE1TS025B datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf