Samtec, Inc. TCSD-05-D-20.00-01-N
TCSD-05-D-20.00-01-N picture photo
Mfg. Part Number
TCSD-05-D-20.00-01-N
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
CABLE ASSEM 2MM 10POS F-F 20"
Datasheet Download
TCSD-05-D-20.00-01-N.pdf
Availability of TCSD-05-D-20.00-01-N
QUANTITY
TCSD-05-D-20.00-01-N Order Process
Ship out your order
Specifications of TCSD-05-D-20.00-01-N
Internal Part NumberEIS-TCSD-05-D-20.00-01-N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TCSD-05-D-20.00-01-N
Related LinksTCSD-05-D-, TCSD-05-D-20.00-01-N Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TCSD-05-D-20.00-01-N Details Description
Related parts for TCSD-05-D-20.00-01-N
CONN HEADER ZH TOP 6POS 1.5MM datasheet.pdf
BANANA JACK PNL MT NICK 10PC BLK datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC DSP 24BIT 100MHZ 196-BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 990V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/BST/LINEAR 24QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SCAN DVR TRPL TFT LCD 32-TQFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf