TXC CORPORATION TD-1.544MDE-T
TD-1.544MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-1.544MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-1.544MDE-T.pdf
Availability of TD-1.544MDE-T
QUANTITY
TD-1.544MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-1.544MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-1.544MDE-T
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-1.544MDE-T
Related LinksTD-1.5, TD-1.544MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-1.544MDE-T Details Description
Related parts for TD-1.544MDE-T
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 50MA SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 24PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
RACK STEEL 15X20.6X48.1 BLK datasheet.pdf
IC AUDIO SOC SGL 32BIT 100-LQFP datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 3.1" datasheet.pdf
RES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP R-R 16V CMOS 8MSOP datasheet.pdf