TXC CORPORATION TD-12.352MBD-T
TD-12.352MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-12.352MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-12.352MBD-T.pdf
Availability of TD-12.352MBD-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TD-12.352MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-12.352MBD-T
Internal Part NumberEIS-TD-12.352MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-12.352MBD-T
Related LinksTD-12.3, TD-12.352MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-12.352MBD-T Details Description
Related parts for TD-12.352MBD-T
CONN HEADER 31POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SM06-LF40, LED GRN/FLASHING RED datasheet.pdf
CUTTING PLATE datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
5UF 450V 11.125X38.1 85C AXI datasheet.pdf